loading...

bag

دوربين چند منظوره

بازدید : 389
11 زمان : 1399:2

فضاي كار اشتراكي چيست و چه كمكي به كسب و كارهاي اينترنتي مي‌كند؟

فضاي كار اشتراكي چيست؟

همان طور كه از نام “فضاي كار اشتراكي” به واضحي مشخص است، به فضايي اطلاق مي شود كه براي كار كردن افراد در كنار هم به صورت غيراختصاصي مورد تستفاده قرار مي گيرد. در اين مقاله به صورت مختصر به مفهوم فضاي كار اشتراكي و ويژگيهاي آن خواهيم پرداخت. اما پيش از آن به تاريخچه پيدايش فضاهاي كار اشتراكي خواهيم پرداخت:

تاريخچه فضاهاي كاري مشترك

كافه‌ها و يا معادل ايراني شده آن چاي‌خانه‌ها پيشينه ي مفهوم امروزيCo-Working Space يا فضاي كار اشتراكي هستند. حرف زدن، گوش كردن و نوشتن متداولترين كارهايي هستند كه در تمام كافه‌هاي و قهوه‌خانه‌ها انجام مي‌شود، بر همين اساس رهبران، مشاوران، سخنرانان، نويسندگان و خوانندگان اولين كساني هستند كه بدون توجه به مفهوم Co-Working Space از اين فضابراي كسب‌وكار استفاده كردند. هر چند كه آن زمان نه كافه‌ها به عنوان يك محل كار جدي در نظر گرفته مي‌شد نه كسي كه در كافه كار مي‌كرد!

چگونگي آغاز كار

دقيقا از زماني كه كامپيوترها به صورت قابل حمل درآمد و تلفن هاي همراه مورد استفاده قرارگرفت، كار كردن در اين فضاها هم آغاز شد. بنابراين سعي شد كه كافه‌ها و چاي‌خانه‌هاي عريض و طويل با قليان و بوي تند سيگار تبديل به كافي‌شاپ‌هاي كوچك و شيك و باكلاس امروزي شوند. فضاهاي جديد علاوه بر امكان ارائه خدمات به ديگر مشتري دائم كافي‌شاپ‌ها، براي پاسخگوي نياز دانشجويان، طراحان، نويسندگان و مشاغل مرتبط با فناوري براي كار پاره‌وقت يا نيمه وقت طراحي شدند. ايده فضاي كار اشتراكي از همين‌جا شكل گرفت و تا جايي پيشرفت كه كافي‌شاپ ها تبديل به بخشي از فضاهاي كار اشتراكي شدند.

تعريف فضاي كاري مشترك

به مكاني گفته مي شود كه داراي امكانات اوليه كسب و كار مثل ميز، صندلي، اينترنت و ... هستند كه برخلاف تقسيم‌بندي‌هاي سنتي سازماني، افراد مختلف اعم از بنيانگذاران كسب‌وكارهاي نوپا، طراحان، توسعه‌دهندگان، از آن به صورت مشترك براي كار بهره مي برند. فضاي كاري مشترك به دليل كاهش هزينه اجاره نسبت به اجاره دفتر كار مستقل، براي كسب‌وكارهاي نوپا و آزادكارها بسيار مناسب است.

تنها كاهش هزينه ها مدنظر نيست

وقتي يك كسب‌وكار نوپا (Startup) يا يك آزادكار (FreeLancer) فضاي كاري مشترك را به عنوان محل كار انتخاب مي‌كند نيازي به صرف هزينه براي تجهيزات اداري يا وديعه و اجاره ندارد. اما اين تنها دليل انتخاب چنين فضاهايي براي كار نيست بلكه فضاي كار اشتراكي باعث به وجود آمدن ارتباط و شبكه‌سازي بين افراد مختلف مي‌شود كه در بين آنها دوستان، همكاران، مشتريان و حتي سرمايه‌گذاران جديد هم يافت مي‌شود. ارتباط و اشتراك‌گذاري تجربه‌ها با دوستان جديد مزيتي است كه در محيط‌هاي كاري ثابت بسيار محدود است.

بيزينس با سود

TechHub.com با دارا بودن بيش از 10 شعبه در شهرهاي مختلف دنيا يكي از معروف‌ترين فضاي كار اشتراكي است. با توجه به سرعت بالاي ايجاد و رشد كسب‌وكارهاي خانگي و آزادكاري (كه عملا نيازي به فضاي مستقل و دائم براي كار ندارند) شركت هاي تامين كننده اين فضاها با متقاضي كافي و بازار رو به رشد روبه رو هستند. بنابراين راه‌‌اندازي چنين كسب‌وكارهايي آينده مالي و كاري خوبي خواهند داشت. بر حسب اطلاعات جمع آوري شده در ايران فقط در چند شهر بزرگ ايران چنين فضاهايي تأسيس شده‌اند كه به مرور معرفي خواهيم كرد.

رهاورد اجتماعي

فضايي مناسب با هزينه‌‌ي مقرون براي كار و تعامل تنها ويژگي فضاهاي كار اشتراكي نيست، بلكه فضاي كار اشتراكي يك دستاورد و پيشرفت اجتماعي مثبت براي مشاغل جديد است. فضاهاي كاري بدون اطاق، بدون رئيس و قابل دسترس در هر شهر و هر مكان فقط با رزرو آنلاين، براي علاقه‌مندان به فناوري دستاور بسيار با ارزشي است.

بازدید : 295
11 زمان : 1399:2

نحوه مهاجرت

نحوه اقدام كردن براي مهاجرت دغدغه هر مهاجر است. سوالات بسياري در حوزه چگونه براي مهاجرت اقدام نماييم؟، اولين گام براي مهاجرت چه چيزي است؟، به كدام كشور مهاجرت كنيم؟ شرايط كدام كشور بهتر است؟ سوالات ديگر از اين مدل سوالات را داريد.

در اين مقاله ميخواهيم به سوال چگونه براي مهاجرت اقدام نماييم پاسخي مناسب دهيم. نخستين گام براي پيشبرد هر كاري برنامه ريزي اساسي است. به منظور موفق شدن در اين كار بايد كل جوانب را مورد بررسي قرار داده و براي كليه سوالاتي كه در ذهن داريد پاسخ درخوري پيدا كنيد. در نتيجه سايت ويكي چه را دنبال كنيد تا اين موارد را به وضوح براي شما تشريح كند و به تصميم گيري درست شما كمك شاياني كند.

بررسي يك مثال براي جواب به اين سوال كه چگونه براي مهاجرت اقدام نماييم

در سال هاي اخير مطالعه در حيطه روانشناسي در يكي از دانشگاه هاي آمريكا انجام شد. در اين مطالعه عملي دانشمندان بازده كاري عنكبوت را در شرايط متفاوت بررسي كردند.

اين راندمان كاري در موقع عادي و موقعي كه با دادن كافئين به عنكبوت مقدار انرژي آن زياد شد را مقايسه كردند. در حالت دوم ديدند كه سرعت كار به ميزان قابل توجهي زياد شد اما عنكبوت زودتر خسته شد و شبكه هاي توري نامنظمي ايجاد شد كه توانايي به دام انداختن حشره را مثل قبل نداشت. در آخر با مقايسه هر دو مورد مشخص شد كه راندمان حالت دوم بسيار كمتر از حالت معمولي است و اين نتيجه حاصل شد كه كار زياد با سرعت بالا به نتيجه بهتر نميرسد.

فايل صوتي موسسه ام اي اي در جواب به اين سوال كه چگونه براي مهاجرت اقدام نماييم براي آن سري از مخاطباني كه مايل به فايل صوتي هستند در ادامه ارائه خواهيم داد.

نتيجه گيري و پاسخ به سوال چگونه براي مهاجرت اقدام نماييم؟

از صحبت هاي گفته شده اين نتيجه گرفته ميشود كه اگر كارها را با هيجان بسيار انجام دهيم و يا به صورت غير عثلاني تصميم بگيريم انسان موفقي نخواهيم بود. در مورد مهاجرت بايد بسيار صبور باشيد و تصميمات عقلاني بگيريد و در اين راه عجله اصلا جايز نيست. اولين گام ريختن يك برنامه اصولي و افزايش اطلاعات در خصوص مهاجرت و تبعات بعد آن ميباشد .

براي واضح تر شدن حرف هاي بالا شما ميتوانيد به فايل ويدويي كه در سايت ويكي چه است و براي بالا بردن سطح اطلاعات شما عزيزان طراحي شده است، مراجعه كنيد. از اين فايل اطلاعات سودمندي نصيب شما خواهد شد.

در پروسه مهاجرت صبر مهمترين عامل است و بايد با دقت فراوان تصميم گيري كنيد وگرنه در اين را نااميد ميشويد و ديگر نميتوانيد راه را ادامه دهيد.

ما با پاسخ به سوال چگونه مهاجرت نماييم سعي كرديم بتوانيم يكي از دغدغه هاي ذهني شما نسبت به مهاجرت را برطرف كنيم و گوشه اي سهم از دلگرم كردن شما در اين راه طولاني داشته باشيم. اميد است بتوانيم در بقيه سوالات هم به صورت عالي عمل كنيم. حال در مقاله هاي آتي سعي در پاسخ به بقيه سوالات و دغدغه شما عزيزان را خواهيم داشت.

بازدید : 344
11 زمان : 1399:2

دوربين هاي دو كاربرده

اين دوربين ها در اصل دوربين هاي آنالوگي ميباشند كه پرت خروجي شبكه نيز در آنها در نظر گرفته شده است. كيفيت آنها آنالوگ ميباشد و امكان استفاده از آنها بصورت دوربين آنالوگ و يا دوربين تحت شبكه فراهم ميباشد..

استفاده از اين دوربين ها در شرايطي توصيه مي شود كه سيستم مداربسته از نوع آنالوگ باشد اما اتصال يك يا چند دوربين بصورت مستقيم به شبكه مورد نياز باشد.

دوربين هاي دام

عنوان دوربين هاي سقفي درباره آنها بكار ميرود در واقع دوربين دام به معني دوربين گنبدي شكل ميباشد. مورد استفاده بيشتر اين دوربين ها در نصب بر روي سقف هستند و در اشكال فانتزي و گوناگوني در بازار موجود هستند. بدون در نظر گرفتن قابليت ديد در شب و يا نوع لنز به كليه دوربين هاي سقفي كه به شكل گنبدي هستند دوربين دام نامگذاري ميشوند.

دوربين هاي صنعتي

استفاده از اين دوربين ها در بازار ايران، فقط درمصارف صنعتي نميباشد. اين دوربين ها كه نام اصليشان دوربين هاي بادي است دوربين هاي با شكل ظاهري مكعب مستطيل شكلي هستند كه معمولا قابليت نصب لنز بصورت جداگانه روي آنها در نظر گرفته شده است. از اين دوربين ها بيشتر در جاهايي استفاده مي شود كه زوم يا فكوس مطلوب باشد.چون ساير دوربين ها قابليت سوار شدن لنز يا تعويض آن را ندارند دوربين هاي صنعتي با قاب و يا بدون قاب در داخل و يا خارج ساختمان ها استفاده مي شوند.

دوربين هاي مينياتوري

دوربين هاي مينياتوري دوربين هاي مداربسته با سايز كوچك در بازار ميباشند. كاربرد اين دوربين ها بيشتر به عنوان دوربين هاي مخفي هستند. اصولا آنها را در جايي كه بخواهند دوربين ديده نشود بكار ميبرند.

دوربين هاي آي آر

به تمامي دوربين ها كه از مادون قرمز براي تشخيص تصاوير استفاده مي كنند دوربين هاي آي آرميگويند. از اين تكنولوژي بيشتر براي تشخيص تصاوير در جايي كه نور نباشد به كار گرفته ميشود. تعدادي ال اي دي در اطراف لنز اين دوربين ها نصب ميشود كه با يك سنسور نور در تاريكي روشن مي شوند.

دوربين هاي اسپيددام چرخشي

دوربين هاي چرخشي هايك ويژن يا پي تي زد به تمامي دوربين هاي مداربسته گفته مي شود كه توانايي چرخش دوربين در جاي خود بوسيله كنترل كننده يا اتوماتيك را دارا باشد.زماني كه نياز به نظارت همزمان باشد از اين دوربين ها استفاده مي شود. پس مي توان با استفاده از قابليت پي تي زد سيستم هاي مداربسته ، دوربين را به هر جهت كه مي خواهيد بچرخانيد و هر جا كه مي خواهيد زوم كنيد. دوربين هاي اسپيد دام از قيمت بالاتري نسبت به ساير دوربين هاي مداربسته برخوردارند به دليل تعبيه شدن موتور روي آنهاست.

دوربين هاي ضد آب

به هر دوربين مداربسته هايك ويژن كه طوري طراحي شده باشد آب به آن نفوذ نكند دوربين هاي ضد آبگفته ميشود. امكان دارد خود لنز نيز ضد آب (واتر پروف) طراحي شود اما در اكثر كيس ها اين قاب دوربين ميباشد كه به عنوان ضد آب است. دوربين هايي كه بايد در فضاي باز مورد استفاده هستند از قاب هاي ضد آب استفاده ميكنند.

دوربين هاي مخفي

دوربين هاي مداربسته مخفي محدوديتي در شكل و اندازه ندارند. از آنجا كه استفاده از دوربين هاي مخفي كاملا ابتكاري است مي توان آنها را در هر جاي ممكن جانمايي كرد.

تعداد صفحات : 0

درباره ما
موضوعات
لینک دوستان
آمار سایت
 • کل مطالب : 3
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 4
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 21
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 59
 • بازدید ماه : 59
 • بازدید سال : 603
 • بازدید کلی : 3411
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی